Paris je t’aime!

Paryż to niekwestionowana światowa stolica miłości! Gdyby ktoś pokusił się o zestawienie miejsc, w których najczęściej dochodzi do miłosnych deklaracji, to Paryż byłby prawdopodobnie na pierwszym miejscu. Miasto kryje wiele urokliwych parków, knajpek, budynków, ale dziś zabieramy Was do trzech miejsc, które bez wątpienia nadają miastu romantyczną atmosferę.

Le mur de JE T’AIME!

Ściana miłości czyli przestrzeń wypełniona 300 wyznaniami miłości w ponad 200 językach i dialektach z całego świata. Z jednej strony ściana symbolizuje podział i separację, ukazując złamane serce. Z drugiej natomiast, pokazuje siłę uczucia i wiarę w pojednanie. Całość daje nadzieję, że każde nawet najbardziej złamane serce można poskładać na nowo.

Pont des Arts

Wszystko zaczęło się w 2008 roku od par, które zaczęły wyznawać sobie miłość wpisując inicjały na kłódkę, oraz przyczepiając ją do mostu. Niestety konstrukcja mostu nie wytrzymała siły uczucia i w czerwcu 2014 r. jego część  zawaliła się pod ciężarem 40 ton kłódek… Dlatego też w 2015 r. usunięto je i zainstalowano szklane panele umożliwiające kontynuację tej romantycznej tradycji.

Musée de la vie romantique

To małe, ale klimatyczne muzeum znajduje się w historycznej dzielnicy Montmartre i jest poświęcone romantyzmowi. Mieści się w XIX-wiecznej rezydencji Ary’ego Scheffera, będącą kiedyś pracownią znanego malarza. Oprócz muzeum, warto odwiedzić niewielki, ale przepiękny ogród oraz jedną w swoim rodzaju Rose Bakery gdzie zawsze zjecie pyszne ciasto i napijecie się aromatycznej kawy.